Back to Question Center
0

Semalt: Неверојатни карактеристики на NeoDownloader - Висококвалитетен скрепер за слика

1 answers:

NeoDownloader е брзо, лесно и лесно решение за дефинирање на параметрите на сајт и преземање на големи датотеки од било која веб-страница или блог. Оваа алатка има намера да ни помогне да ги превземеме и да ги погледнеме стотици и илјадници фотографии, слики, висококвалитетни видеа, позадини, mp3-датотеки или било која друга датотека автоматски.

Вие само треба да наведете URL или линк и изберете што сакате да направите - buy likes for facebook. NeoDownloader ви помага да даунлоадирате податоци од различни веб-страници во форма на слики и видеа, и го олеснува преземањето на една или повеќе слики галерии без никакво прашање. Оваа целосно автоматска програма дури и помага да преземете цела веб-страница од мрежата. Што треба да направите е да ја одвлечете и испуштите врската од прелистувачот до пловечката кошница на NeoDownloader. Со тоа, ќе можете да ги преземете вашите омилени фотографии од било кој сајт со само неколку кликнувања со глувчето.

Тој е еден од најдобрите вградени гледачи на слики и медиа плеери на интернет. NeoDownloader ви овозможува да ја видите било која датотека што сте ја презеле за неколку секунди, па дури и да ги прикажува во форма на слајд шоу.

Неверојатно, NeoDownloader е во комплет со огромна онлајн база на податоци за проектите подготвени за преземање, како што се бројни позадини, врвни слики на убави модели и познати личности, уметнички дела на популарни фотографи и уметници, забавни слики и анимирани GIFs. Оваа обработка на слики и програмата за симнување го олеснуваат превземањето на нашите омилени слики, песни и аудио-видео датотеки.

NeoDownloader Карактеристики:

1. NeoDownloader е лесен за користење:

Безбедно е да се спомене дека NeoDownloader е лесен за користење и доаѓа со user-friendly интерфејс. Користејќи ја оваа алатка, не треба да се грижите за појавните реклами и банери.

Една од најдобрите и најистакнатите карактеристики на NeoDownloader е дека можете да го преземете изборот на аудио, видео, слики или други датотеки за неколку секунди ..Плус поентата е дека NeoDownloader својата работа брзо и никогаш нема компромиси на квалитетот.

3. Преземете ги опсезите на URL-то и листите на адреси:

Она што ја прави NeoDownloader различно е нејзината способност веднаш да ги преземе опсезите на URL-то и листите на адреси. Вие само треба да го одредите бројот на URL адреси и да го направите NeoDownloader својата работа.

4. NeoDownloader помага при преземање од било кој веб-сајт:

Дури и кога веб-страницата е заштитена со лозинка, NeoDownloader ќе ви го олесни превземањето и зачувувањето на вашите омилени фотографии, аудио и видео датотеки.

5. Напредни филтри:

Опцијата за напредно филтрирање на NeoDownloader ви овозможува да ги преземете податоците што ги сакате и избегнува преземање на несакана содржина на вашиот тврд диск.

6. Повеќе конекции:

NeoDownloader овозможува до дваесет истовремени конекции.

7. Можност за слајд шоу:

NeoDownloader доаѓа со вграден прегледувач на слики и има неверојатни способности за слајд-шоу. Покрај тоа, неговиот аудио / видео плеер го прави избор на не-програмери и хонорарни преведувачи.

8. Поддржува различни архиви:

NeoDownloader е еден од оние многу малку алатки кои ги поддржуваат архивите RAR и Zip. Тоа значи дека можете да ги зачувате вашите графички датотеки или друг вид на податоци во двата формати.

9. NeoDownloader Lite:

NeoDownloader Lite е слободен софтвер за преземање на слики што поддржува PNG и JPG датотеки. Користејќи ја оваа алатка, не треба да барате сериски број, код за регистрација или генератор на клучеви на интернет.

December 6, 2017