Back to Question Center
0

Дали знаете како да добиете линкови индексирани што е можно побрзо?

1 answers:

Воопшто не е изненадувачки да се каже дека линкови го прават светот на онлајн пребарување круг. Сериозно, вообичаен линк профил што го градите за вашата веб-страница или блог сега се најде меѓу првите три најрезервирачки фактори за рангирање земени предвид од Google, кога станува збор за оценување на позицијата на фер рангирање во органските списоци за пребарување. Затоа, би било мудра одлука да преземете уште подобра грижа за секоја поединечна backlink во вашиот профил - извршување на закажан преглед за да пронајдете какви било поврзани проблеми, како што се прекинати врски, погрешни пренасочувања или не дај Боже, токсична врска која може целосно да го уништи вашите проблеми во ранг, ако не и брзо фиксирани во времето - cheap chapter 13 lawyers near me. А што е со некои од најскапоцените линкови од највисоките односи со јавноста и од авторитетните извори? Замислете, на пример, дека неодамна сте заработиле неколку важни вредни врски, но што се случува ако страниците за хостирање на трети лица сè уште не се индексирани во целост? И тука конечно станува јасно - ние треба да знаеме како да се вратат линкови индексирани брзо, многу брзо, што е можно побрзо. Ајде да се соочиме со тоа - никогаш нема да добиете најмногу од "врската сок" ако се чини дека сè уште не е индексирано. Но, како да добивате линкови индексирани брзо, или барем можеме да ги видиме без дозвола за пристап на сопственикот - имајќи предвид дека тие не можат да се најдат лоцирани директно на вашата страница или каде било во вашата содржина на страницата?

Како да ги добиете вашите линкови индексирани брзо, или барем да го забрзате процесот.

Совет 1

Сметајќи дека далеку не сите линкови се создадени еднакви, првото нешто што треба да се направи тука е да ги провери нивните извори. Мислам дека пред да ви покажам како да добиете линкови индексирани што е можно побрзо, мора да знаете дали самиот напор е достоен. Значи, зошто треба да губите време ако сте поврзани од контекст? Или, исто така, можеби ќе се соочите со токсична врска, на пример, кога станува збор за бескрупулозните или отворено измамнички сајтови кои се занимаваат со теми како стандардна повреда како аптека, прељуба или коцкање. Можеби подобро е да се ослободите од потенцијално штетните врски, наместо да се обидувате да ги зачувате, нели?

Совет 2

Сега е време да се обидете да поднесете УРЛ-врски со Google. Сè што е доста едноставно тука - постои форма обезбедена од пребарувачот. Можете да го пополните за да добиете одредена веб страница доставена до индексот. Само поминете ја постапката - и ќе завршиш. Оваа страница, како и самата врска, ќе бидат индексирани побрзо одошто нормално.

Совет 3

Вториот добар метод за забрзување на постапката за индексирање на Google за врски е користење на социјални мрежи за да го направите тоа. Што се однесува до мене, Твитер е одличен начин не само да се добие побрзо индексирање на врски, туку и да се зголеми социјалниот ангажман, да се испрати поголем сообраќај кон веб-страницата која ви покажува со линк, како и да го привлече сопственикот на изворот кој покажува дека го цениме поврзувајќи се со него. Сепак, забележете дека линковите за твитови функционираат добро само во мала / умерена скала. Никогаш нема да сакате да потрошите толку време во постапката постојано, на пример со сто линкови, нели?

December 8, 2017