Back to Question Center
0

Semalt: Mozenda Data Extractor - најдобра и сигурна алатка

1 answers:

Mozenda е сеопфатна веб-стружење услуга; најдобро е познато по неговите корисни функции и способноста да извршуваат повеќе задачи во исто време. Овој софтвер ви овозможува да ги изгребате содржините од Aliexpress. com, Boohoo. com, Amazon и eBay. Можете да зачувувате датотеки во Dropbox и Google Drive, или да ги преземете директно на вашиот хард диск - привітаня зднем народження.

Како функционира Mozenda?

Мозенда ги извршува своите задачи според следниов модел:

1. Ги извлекува податоците од повеќе локации. Прво, Мозенда ги идентификува обрасците на податоците.

2. Во следниот чекор, тој ги комбинира сетарите на податоци.

3. Трето, Mozenda ги испраќа резултатите во две главни услуги за облак складирање: Dropbox и AWS.

Mozenda веб конзола и градител на агенти

1. Mozenda Web Console - Оваа веб апликација ни овозможува да ги извршуваме нашите агенти (одвај проекти). Ние исто така можеме да ги видиме и организираме резултатите и да ги извеземе извлечените податоци во CSV и JSON.

2. Agent Builder - Тоа е апликација за Windows која се користи за изградба на повеќекратни податоци за екстракција на податоци во исто време.

Најзначајни карактеристики на Mozenda:

1. Сите-во-едно софтвер:

Mozenda е најдобро познат по својот пријателски интерфејс. Тоа не е само веб извлекувач, туку и роботот; овој софтвер користи различни ботови за индексирање на вашите веб-страници. Таа може некогаш да извлече податоци од забранети веб-страници, а вие само треба да ја нагласите URL-то за да го добиете веднаш погрешно. Плус, таа обезбедува спам заштита и ги поправа сите помали грешки во вашата содржина.

2. Погоден за мали бизниси:

Како стартување, можеби нема да можете да инвестирате во скапи гребење на податоци или веб робори. Сепак, Mozenda е слободен софтвер кој може да ги извршува високо застрашувачките задачи погодно. Ги анализира веб-документите, собира информации за конкурентите, најновите трендови, пазарите во развој и ви дава посакувани резултати во прашање на минути. Mozenda е добро за хонорарни преведувачи и мали бизниси и не бара од тебе да поседувате програми за кодирање или програмирање.

3. Избришете ја целата веб-страница:

Ако сакате да ја избришете целата веб-страница, Mozenda е вистинската опција за вас. Истражувачите треба да добијат информации од списанија и е-книги за да ги спроведат своите експерименти. Оваа алатка помага да се соберат квалитативни и квантитативни податоци на подобар начин, а компаниите можат да ја користат Mozenda за лансирање и промет на различни производи.

4. Добро за свеста на брендот:

Ако сте започнале бренд или сакате да ги промовирате вашите производи и услуги на интернет, треба да го користите Mozenda. Со оваа услуга за обработка на податоци , лесно можете да соберат податоци, да спроведете голем број експерименти и да го следите квалитетот на вашите документи. Исто така, оваа алатка помага да генерирате повеќе води и да го промовирате вашиот бренд на социјалните медиуми ефективно и ефикасно. На кратко, можете да го развивате вашиот бизнис користејќи го овој софтвер и да наведете потенцијални клиенти низ целиот свет.

December 22, 2017