Back to Question Center
0

Semalt: Најдобрите услуги за скратување на екран за бизниси

1 answers:

Екран скреперна машина е напредна услуга која помага да се извлечат податоци од различни веб-страници. Тоа во основа доаѓа во две изданија: Основен екран гребење и професионален екран скреперна. Основниот екран скрепер е погоден за стартап и фриленсер, а професионалното издание е добро за бизнисите и врвните брендови. Екран скрепер се состои од прокси сервер и се справува со двете HTTP и HTTPS барања. Ги содржи вградените двигатели за скриптирање и може да се користи со ColdFusion, PHP и Java. Најпознатите услуги за стругање на екранот за стружење на податоци се наведени подолу.

Скрепер за податоци (продолжување на Chrome):

Скрепер за податоци е сеопфатна и корисна програма за гребење. Тоа главно ги извлекува информациите од списоци и табели и ги увезува податоците во XLS, JSON и CSV формати. Нејзината платена верзија е погодна за бизниси, и не ви требаат никакви програмски вештини за да добиете корист од овој приклучок. Вие само треба да го додадете овој приклучок на вашиот прелистувач Chrome и да започнете со стружење на податоци од посакуваните веб страни.

Веб скрепер (екстензија на Firefox):

Веб скрепер е добар за корисниците на Firefox и ви овозможува да креирате sitemaps. Со оваа услуга, можете лесно да пребарувате на вашиот сајт и да го подобрите рангирањето на пребарувачот за кратко време. Едноставно додадете ја оваа екстензија на Firefox и екстракт од податоци од динамични веб-страници лесно. Тоа е бесплатен и погоден за стартап.

Scrapy:

Scrapy е уште една услуга за екстракција на екран што ги извлекува податоците од PDF датотеки, веб-страници, приватни блогови и слики. Тоа го претвора во посакуван формат и добива уредни и чисти резултати. Вие само треба да ги нагласите податоците што сакате да ги извадите и кликнете на опцијата "гребење" за да започнете. Scrapy е познат по својот пријателски интерфејс, и можете да додадете нови колони користејќи JQuery и XPath. Можете исто така да ги копирате или изнесете вашите податоци во Документи на Google и XSL датотеката погодно.

Октопар:

Октопарс е најпознат по својот пријателски интерфејс и е моќна алатка за скратување на екранот. Се справува со статични и динамички сајтови со колачиња, AJAX и JavaScript. Можете лесно да ги преземете податоците на вашиот хард диск и да креирате различни задачи за гребење во исто време. Октополар исто така може да се справи со сајтови заштитени со лозинка и пагирани веб-страници. Можете да извршите задачи за масовно користење на овој приклучок и да ги добиете информациите преку Octoparse API.

Visual Scraper:

Визуелна стругалка е уште една одлична услуга за гребење на екран со сеопфатна точка-и-клик интерфејс и се користи за собирање податоци од различни веб страни. Можете лесно да ги добиете податоците од реално време од саканите веб-страници и да ги известите извлечените информации како CSV, JSON, SQL и XML датотеки. Таа е погодна за корисниците на Windows и ви овозможува податоци од гребење од 40.000 веб-страници дневно. Визуелната стругалка лесно може да собира информации од видеата и сликите и да го грее според вашите барања. Оваа програма е достапна и во бесплатни и платени верзии и е погодна за претпријатија и големи бизниси.

Сите овие екран стружење услуги ви се читливи и скалабилни податоци и може да се справи со голем број на задачи истовремено, заштеда на вашето време и енергија до степен Source .

December 22, 2017