Back to Question Center
0

Што е HTML Текст Екстрактор? - Семалт преглед

1 answers:

HTML текст екстрактор е лесен начин за прегледување и зачувување на текстот на веб-страница. Со оваа алатка, можете да ги изгребате HTML-документите и да добиете значајни информации за неколку секунди. Ако сте фрустрирани поради тоа што веб-страницата има неселективен текст и бара вистинско решение, HTML екстракторот за текст е вистинскиот избор за вас.

HTML екстрактор текст има многу функции. Некои од нив се дискутирани подолу.

1. Погодно за програмери

За програмери и не-програмери, HTML екстрактор ќе извлече кодови и текст од посакуваните веб страни. Не треба да имате програмски вештини за да ја користите оваа алатка. Наместо тоа, потребно е основно познавање на HTML и Python за да ја завршите работата. Оваа алатка не е погодна само за програмери туку и за претпријатија, стартап, новинари и студенти.

2. HTML текст екстрактор за веб дизајнер

Веб дизајнер е одговорен за создавање извонредни дизајни и креативни веб страници за своите клиенти. Ако сте професионален веб-дизајнер и имате голем број HTML датотеки за извлекување, треба да пробате HTML екстрактор за текст. Оваа алатка ја осигурува вашата заштита и приватноста на интернет, добивајќи ги добро извајаните податоци. Покрај тоа, таа собира и извлекува информации од слики и видеа, што го прави лесен за вас да креирате илустративни дизајни.

3. HTML текст екстрактор за целиот оперативен систем

Една од најпрепознатливите карактеристики на текстот за екстрактор на HTML е тоа што работи на сите системи на Windows. Покрај тоа, оваа алатка може да се интегрира со било кој веб прелистувач и е одлична за корисниците на Windows 98, Me, 2000, NT, Vista, XP, 7and 8. Ќе ја отпакува вашата датотека и ќе извлече текст во читлив формат.

4. Таа создава и управува со агенти и скрипти

Со HTML екстрактор, веб-администраторите можат лесно да креираат и управуваат со двете скрипти и агенти. Таа лесно се повикува на активности за масовно приспособување и извршува различни задачи за своите корисници.

5. Можете да ги трансформирате неструктурираните податоци во употребливи информации

Со HTML екстрактор, можете да ги трансформирате неструктурираните податоци во удобна и употреблива информација. Не ви е потребна вештина за програмирање за да ја користите оваа алатка. Прво ќе ги скенира вашите HTML документи и ќе обезбеди најмалку 40 шаблони за нормализација за да изберат, што ќе ви го олесни увозот на вашите податоци.

6. Добро за новинските веб-сајтови

Њујорк тајмс, Ен-Ен, ББЦ и Вашингтон пост се некои од најпознатите веб-сајтови за вести. Со HTML екстрактор, можете лесно да ги извлечете податоците од овие сајтови. Тоа ќе ви обезбеди квалитетни резултати и ќе ги поправи сите големи и мали грешки лесно. Со оваа алатка, можете да креирате квалитетна содржина и да ја објавите на вашата веб-страница за подобри рангови на пребарувачот.

7. Флексибилни планови за плаќање

Последно, но не и најмалку важно, HTML екстрактор на текст е погоден за стартап и доаѓа со различни планови за премија. На пример, можете да го изберете својот основен план ако имате приватен блог и не можете да си дозволите скапи зделки. Основниот план ќе ве чини 20 долари месечно и ќе ги откријат многу опции и опции за вас. Сепак, нејзиното 14-дневно судење е исто така достапно Source .

December 22, 2017