Back to Question Center
0

Кој е најдобриот онлајн продажен софтвер за вашиот бизнис со Амазон?

1 answers:

Секој сака да заработи пари, а Амазон ги нуди сите можности за тоа. Тоа е причината зошто водечки бизнис на Амазон е толку распространети во нашите денови. Повеќето e-commerce бизниси ги лансираат своите производи на Амазон, што ја прави оваа платформа високо конкурентна. Освен тоа, Amazon бара да ги следите основните упатства за оптимизација за да ги направат вашите производи видливи при пребарувањето.

Ако сте нов на Амазон, може да ви биде тешко да дојдете до врвот на Амазон пребарување без да спроведувате професионален софтвер на Амазон. Во оваа статија, ние ќе разговараме за најдобар онлајн продажба на софтвер за оние кои би сакале да се продаваат на Амазон како про.

Главните причини зошто треба да го користите софтверот Амазон

За да направите значителен профит, треба да инвестирате во себе. Амазон е за вонредни инвестиции, и време и пари. Ако ги ставите овие аспекти во вашата работа, ќе извлечете релативно пасивна добивка секој месец. Сепак, секогаш ни треба повеќе; тоа е начинот на кој функционира светот.

Има само 24 часа во еден ден, па дури и Амазон трговци треба да спијат. Значи, ако самостојно управувате со сите работи, ризикувате да се изгубите во својата работа. Замислете дека треба да направите самостојно истражување, скалирање, следење и анализирање, споредувајќи многу податоци рачно. А што е со пакувањето и испораката на стотици нарачки дневно? Не, тоа е навистина невозможно. Амазон може да ви го олесни животот и да ви обезбеди професионално задоволство. Тоа значи дека сите ваши доставувања, доставување и поддршка ќе бидат управувани од Амазон. Можете да брод производи во магацини и да се фокусира само на вашиот бизнис Амазон одржување. Сепак, тоа е само половина од битката. Секоја деловна потреба расте, така што треба да инвестирате голем дел од вашиот работен ден во развојот на бизнисот. Треба да работите на вашата листа, да ги барате новите клучни клучни зборови, да ги следите позициите на производот на Amazon SERP, да стартувате повеќе ставки и да ги подобрувате услугите за поддршка на корисниците за да ја зголемите вашата деловна свест и да ги зголемат приходите. И сето ова трае многу време и напори. Затоа ви се потребни дополнителни услуги кои ќе ви помогнат да управувате со сите овие работи. Запомнете, дека треба да работите на вашиот бизнис, а не во него. Како по правило, трговците кои командуваат со масовно богатство, без да го допрат производот или предупредувањето за малите детали.

Значи, мора да варијанти на вашето здравје Амазон бизнис развој. Можете или да вработувате во куќа аналитичари и SEO специјалисти или се потпираат на автоматизација и софтвер Амазон. Што се однесува до мене, изборот е очигледен. Користење на онлајн алатки, ќе можете да сторите сé што е правилно, без понатамошно разбирање. Тоа е клучот за успехот на Амазон. Значи, дозволете ни да разговараат за потребните Амазон оптимизација и софтвер за истражување, кои ќе ни се погодни за вас и вашиот бизнис развој на Амазон.

Најдобар Амазон софтвер за подобрување на вашиот ранг

Избор на производ

Треба да ја започнете вашата e-commerce игра како победник. Значи, од суштинско значење е да се избере најпрофитабилната пазарна лажат и производите што ќе ги продавате. За да ја поедностави оваа задача, можете да ја користите алатката "Џунгла скаут". Оваа алатка ќе ви помогне да ги најдете производите на Амазон кои можете да ги искористите, брзо и без никакви претпоставки. Користење на алатката Џунгла Извидница, ќе го минимизирате ризикот и ќе го максимизирате профитот, бидејќи помага да се најдат можности поддржани од најсигурни податоци за продажба на Амазон во индустријата и да се избегнат скапи грешки. Оваа веб апликација обезбедува сопствен систем за филтрирање за пребарување на производи од Амазон и масивна база на податоци. Овде можете да одберете категории, насочете Најдобра Продавница рангови, продажба, осврти, и така натаму.

Постојат два начини како можете да го користите софтверот Jungle Scout - како веб-апликација или како продолжување на Chrome.

Користејќи го како веб-апликација, добивате можност да најдете профитабилни ниши и производи низ целиот каталог на Амазон. Оваа екстензија ви дава шанса да ја филтрирате целата база на податоци на Амазон по категорија, цена, продажба и други параметри за да ви помогнеме да ги пронајдете неискористените елементи што можете да ги искористите.

Ако користите алатка за џунглата извидници како проширување на Chrome, ќе можете да ги истражите и проверите идеите за производи додека пребарувате. Ќе бидете во можност да ја проверите цената на секој производ, проценетата продажба, бројот на прегледи и уште повеќе податоци за точна споредба на производот.

Меѓу недостатоците на оваа алатка, можам да набројам следново-повторувачки платежна, само седум дена пробен период, а не комплетна база на податоци.

Производ извори

Откако ќе имате идеја за производи што сакате да ги пласирате на мало,. Наоѓање производи и добивање на примероци е неизбежно тесно грло кое не може да се пропушти во почетната фаза од кампањата за маркетинг на Амазон. Оваа задача често се заплашува, пред се поради тоа што повеќето од добавувачите се во странство. Сепак, да се најде добар снабдувач може да биде полесно како што мислите. Дозволете ни да набројуваме некои алатки кои можат да ви помогнат во оваа задача.

Alibaba е позната кинеска платформа каде што може да се купи во најголемиот дел. Повеќето од предметите кои се базираат овде се произведуваат во Азија. Затоа нивната цена не е висока ако се спореди со производи кои се направени во САД и Европа. Значи, Alibaba е вашата најдобра залог. На прв поглед, се чини дека е огромно, но само треба да започнете. Прво, треба да ги доставите барањата за купување, потоа да ги пребарувате понудите за производи и да контактирате со добавувачот преку е-пошта или Skype. Прво, треба да побарате примероци на производи од различни добавувачи за да може да се споредат квалитетот. Треба да бидете свесни дека многу добавувачи се само трговски друштва кои можат да ги направат работите полесни, но поскапи. Покрај тоа, вреди да се спомене дека Alibaba во суштина е Aliexpress за примероци со единствена мала разлика во цените. Сепак, овој сајт е повеќе легитимен од другите кинески трговски платформи.

Меѓу лошите страни на соработка со Alibaba, можам да ги набројам следниве:

  • застрашувачки е да започнете;
  • има многу scammers.

Овие неопходни работи ќе ви помогнат да се направи добар почеток. Сепак, за производство обично е потребно време. Значи, ова време можете да го потрошите ефикасно со тоа што ќе го посветате на креирање и оптимизација на листи Source .

December 22, 2017