Back to Question Center
0

Можете ли да ми покажете како да добијам линкови без да ги повредам моите рангирања?

1 answers:

Пред да ви покаже како да добиете линкови најдобар начин и без да заработите тешка ранг казна, ајде да истражувам подлабоко во прашање. Нема потреба да се каже дека треба да изградите квалитетни линкови за да пумпате повеќе сообраќај за пребарување на вашата веб-страница или блог. И можеби е најочигледна, но сепак многу широка и огромна задача да ги "заработите" оние заслужени линкови со вашата содржина. Затоа, секогаш треба да се создаде голема содржина за да се привлечат повеќе линкови природно, јас. e. , најбезбеден можен начин. Но, останува прашањето - како да добиете линкови со вашите совршено привлечни странки, со оглед дека за да привлечете постојана публика и да ја повлечете заедно на вашата веб-страница или блог, веќе ќе треба да имате добар линк профил - едноставно за привлекување на повеќе лојални посетителите и им овозможуваат да се поврзат со вас?

Содржина е кралот - одново и одново

Тоа значи дека треба да дејствувате проактивно и да започнете да работите на вашата единствена и релевантна содржина на страницата. Но, вие сакате да знаете како да добивате линкови безбедно, така што не сте загрижени за оние потенцијално штетни влијанија што се надвиснат над вашата веб-страница или блог, нели? Ајде да се соочиме со тоа - избегнување казни во врска со заеднички напор за градење на врската не е за вашата среќа - сето тоа е за заработување на висококвалитетни линкови само природно и органски. Тоа значи дека има навистина природен backlink со добро направен сидро текст ставен на доверлив и авторитетен извор на трети лица релевантни за вашата ниша или бизнис индустрија - никогаш нема да бидат казнети. И тоа доаѓа без да се каже дека сите платени, размена или рефус шеми на врската зграда треба да се избегнува, освен ако не сакате да се подигне црвено знаме со Google и да се заработи брзо и често неповратен ранг казна.

Еве како да добиете врски со висок квалитет за да уживате во брзо зголемен веб-сообраќај - квалитетот не е важно само да се чувствувате безбедно, туку да ви послужи добро и да го движите целиот проект кон своите глобални цели во SEO. Значи, подолу ќе ви дадам два главни пристапи кои можат да ви помогнат да направите звучна содржина - се разбира, главно заради градење врски.

Имаат фино подесување на содржината за плаќање со готовина

Поставете задачата до искусни хонорарни преведувачи - обидете се да ги најдете водечките професионални писатели во рамките на вашата општа ниша. Тоа не е луда помисла - на крајот на краиштата, имајќи се што е на место и посебно скроено за вашите потреби вреди да се плаќа. Барем за самиот почеток, додека не стекнете моментум и ќе можете да работите со некои парчиња звучна содржина без помош од трета страна. Забелешка: никогаш не брзајте со преголем притисок, би било подобро да дејствувате скромно и да започнете еден вид е-мејл разговор, да се запознаете себе си, вашиот онлајн проект и, се разбира, да потрошите доволно време за да ги оцените сите ветувачки писатели на содржини пред вработувањето.

Стани алтруистички - Дајте им го вашето најдобро знаење Плаќање со времето

Најчесто, кога станува збор за заработка на линкови со свој труд, погрешно веруваат дека гостинското блогирање веројатно е единственото вистинско решение. Но, тоа не е целата приказна, можам да ве уверам. Еве кратка листа на куршум за вашата иднина референца:

  • Обидете се да напишете некои стандардни гостински пораки за да ја заслужите заслужената backlink од био-секција. Тоа би било добро за започнување на kickass, но овој пат не е толку ефикасен за воспоставување на навистина моќна врска.
  • Размислете за инвестирање на вашето време и напор во креирањето на следните типови на содржини кои се најповолни за споделување и поврзување, како што се практични водичи, ваши сопствени студии на случај, привлечни инфографики, корисни табели, итн.Забелешка: обидете се да преобликувате дел од вашата постоечка содржина - нема потреба да го откриете тркалото, нели?
  • упорно да работи за да започне солидно онлајн присуство на социјалните медиуми, не само да ја промовира својата спонтана и споделена содржина, туку и да го подобри вашето име на бренд или деловниот орган во исто време.
  • За највредните, но тешко достапни за линкови од образовни или владини сајтови со крајно висок PageRank и тежина на линкот, размислете за поставување на стипендија, водење на натпревар или дури и храбра ласкање - да им понуди специјално прилагодена статија која кажува токму она што тие сакаат да го слушнат. Запомнете, највредните и заштитени линкови не се само пари по сите Source .

December 22, 2017