Back to Question Center
0

Како да се создаде профитабилен профил backlink користење на dofollow линкови генератор?

1 answers:

Сите сопственици на вебсајт сонуваат да го направат својот онлајн бизнис видлив за потенцијалните клиенти. Тоа е причината зошто тие спроведуваат софистицирана маркетинг кампања која вклучува оптимизација на сајтови, маркетинг на социјалните мрежи, генерирање на повратни врски и така натаму. Ако имате нешто да споделите со поширока публика, сигурно треба да го направите тоа.

Линк зграда е еден од најкритичните делови на оптимизација на сајтови. Влезни линкови се од суштинско значење за да се рангираат високо на страната со резултати од пребарувањето и да привлечат потенцијални клиенти. Тие ја прават вашата содржина видлива за вашата целна публика и го зголемува вашиот бизнис враќање на инвестицијата.

Градење Влезни линкови не е ракета наука, но добивање на линкови од авторитетен висок ПР сајтови може да се појави премногу комплицирано за newbie. За среќа, постојат голем број на професионални dofollow backlink генератори постојат на интернет, како и оптимизација на консултанти и линкови градители, кои ќе ви помогнат да се добие квалитетен линк сок од високо ПР сајтови.

Во оваа статија, јас ќе го споделам со вас неколку совети како да генерирате dofollow линкови бесплатно. Покрај тоа, тука ќе најдете некои достапни dofollow линкови сајтови кои можат да направат процес на создавање на надворешни врски поудобно.

Веб извори кои служат како генератори на backlinks

Овде ќе најдете листа на веб-извори каде што можете да добивате бесплатни врски во рок од еден краток период. Одам да зборувам за вакви истакнати веб-извори како Microsoft, Facebook, Google и така натаму.

Пред да почнеме да зборуваме за овие извори, би сакал да споменам дека постојат два вида линкови - dofollow и nofollow. Некои од високите ПР сајтови ги обезбедуваат и двата типови врски - Гугл +, Јутјуб и други. Напротив, таквите популарни социјални платформи како LinkedIn и Facebook овозможуваат да се изградат само линкови назад.

На кратко, dofollow линкови се оние кои помине врската сок од еден извор на друг и да помогне да се подигне веб-сајтот ранг од страна на одредена клучен збор. Dofollow линковите овозможуваат да се изгради бренд авторитет и да покаже на Google како реномирана веб извор е. Nofollow линкови се линковите кои не поминуваат линкови сокови и не влијаат врз рангирањето на страницата. Сепак, тие сепак можат да го направат вашиот профил backlink посилен ако доаѓаат од високи PR веб-извори.


 • Microsoft

извор кој поседува голема вредност за корисниците од целиот свет. Тоа е причината зошто има највисок PageRank. Добивање на Влезни линкови од оваа страница, ќе го зголемите вашиот бренд авторитет и ќе ја подигнете репутацијата на веб-страницата во очите на Google.

За да генерирате линкови од Microsoft, треба да поминат низ следниве чекори:

 1. Креирај нова сметка во Microsoft.
 2. Пријавете се и одете во профилот секција.
 3. Отворете ја делот за раздел и додајте ја вашата врска кон насочен текстот за прицврстување.
 4. За да ја завршите оваа постапка, кликнете на копчето "Зачувај".
 • Google Plus

Google Plus е социјална мрежа во сопственост на Google. Можете да добиете квалитетни линкови од овој извор следејќи ги следниве чекори:

 1. Пријавете се во Google Plus користејќи ја вашата сметка на Gmail.
 2. Креирајте нова страница за вашиот блог.
 3. Потоа проверете ја вашата страница.
 4. И, конечно, додадете ја вашата врска до раздел URL.
 5. Кликнете на копчето "Зачувај" Source .
December 22, 2017