Back to Question Center
0

Можете ли да ми покажете најдобри пристапи за добивање нови линкови за оптимизација?

1 answers:

Нема потреба да се каже дека врската зграда неодамна стана уште поважно во пребарувач за оптимизација (SEO) од кога било досега. Затоа добивањето нови линкови - природно и органско - е МОРА да за секој сопственик на вебмастерот и сопственикот на веб-страницата, кој сака да има голем напредок во оптимизација, при што нивните онлајн проекти се гледаат меѓу најдобрите резултати од пребарувањето. Ајде да се соочиме со тоа - стекнување на нови линкови кои навистина работат за подобра онлајн промоција не е само нивната доверба или популарност. Мислам дека зградата со природни врски всушност се залага за испорака на вистинска вредност со вашата веб-страница или блог - во крајна линија, за да го преземе водството над конкурентите на лажат и да направите свој сопствен проект вреден за споделување, спомнување и поврзување со. Значи, нема потреба само за да се излезе од обидот да се фати максимално количество нови линкови. Би било далеку подобро да се нагласи нивниот квалитет и органска природа - прво и основно. Да го стори тоа, дозволете ми да ви покажам некои примени кои се докажани за користење на учење на нови линкови најдобриот природен можен начин - со вашата содржина.

Единствена содржина која дава поголема вредност

Пред сè, секоја веб-страница или блог треба да има солидна содржина на содржината што им дава голема вредност на заинтересираната публика корисниците или целната ниша на потенцијални клиенти се очекува да бидат претворени во вистински клиенти. На тој начин, особено вашите веб-страници може да бидат препознаени од Google како попогодни за поширока онлајн изложеност, наместо на други веб-сајтови или блогови поврзани со предметната дискусија или истата бизнис-индустрија. Што повеќе - заработување на нови линкови со уникатна и квалитетна содржина значи дека ќе имате корист од контекстуални врски, исто така познати како најмоќните во White-Hat SEO.

Оптимизација на содржината и визуелизација

Размислете за преформулирање на дел од текстовите (или барем најлошите досадни) во некои добро оптимизирани и дефинитивно поатрактивни средства за визуелна содржина. Тука мислам дека ви се препорачува да го инвестирате вашето време во креирањето на врвни популарни форми на содржина за кои може разумно да се очекува да ви донесе поголем веб сообраќај и да привлечат најмногу линкови во исто време - речиси на само-управуван начин. На тој начин, ќе е подобро да се фокусира на создавање на визуелно привлечен infographics, табеларни пресметки, графика со додадена вредност кои ќе ве градење на повеќе линкови преку среднорочни изгледи.

Блогирање на гости што ја гради вашата власт

Доаѓањето до некои популарни блогери во вашиот лажат или врвни влијанија релевантни за вашата деловна индустрија е сè уште одличен начин не само за да заработите неколку нови линкови со многу силен PageRank, туку да изградите свој авторитет и доверба меѓу корисниците. На крајот на краиштата - да станете водечки извор на стручни знаења на теренот, затоа преземајќи го водството и да направите вашиот веб-сајт или блог да издвоите од конкуренцијата за пребарување. Во исто време, сепак, не заборавајте дека секој пат кога ќе испратите квалитетна гостинска порака до вашите колеги блогери - сте заработувајќи ги заслужените линкови за да доведете уште повеќе лојални посетители на вашите сопствени страници Source . Само осигурајте се дека пишувате добро замолени статии за гости и само привлечни блог постови за вистинската цел - и ќе завршиш!

December 22, 2017