Back to Question Center
0

Можете ли да ми покажете првите 10 линкови за backlink за безбедно платени линкови?

1 answers:

Да, можам да ви ги покажам првите 10 линкови за backlink за да купите квалитетни врски со помалку шанси да подигнете црвено знаме со Google. Всушност, органскиот процес на градење на природни врски е повеќе од важен. Мислам експерт веб-администратори и професионални оптимизација неодамна потврди дека рангирање на секоја веб-страница најчесто е управувано со On-сајт оптимизација само за околу 10%. Во исто време, остатокот од напредокот во онлајн промоцијата зависи од главниот линк профил на веб-страница, во врска со линкови во поглед на квалитетот и нивната количина. Само имајте го на ум - едноставно кажано, секоја влезна врска на вашата веб-страница или блог всушност дава уште еден позитивен "глас" што го разгледува самиот Google, како и останатите главни пребарувачи кога станува збор за доделување на правилен ранг позиција во листа на SERPs.

Забележете дека, сепак, линковите се претставуваат себеси како повеќе од ефикасен и корисен начин за подобрување на тековните позиции на вашиот веб-сајт за помалку време. Но, пред да ви ги покажеме првите 10 локации за backlink вредни за вашето време и напор, ајде да се соочиме со тоа - правилно да купуваме врски и за вистинската намена ќе биде во ред. Иако, целата работа би можела да се покаже како поштетна, наместо да користи корист. Затоа предлагам да ги користите со посебна грижа и да направите двојна проверка за секој линк до вашата веб-страница или блог пред да се пренесе во живо. И нема потреба да се каже дека добивање на платени врски или во најголемиот дел или од линкот тркала (i. e. , онлајн платформи и сајтови за размена на врски на обем, како и други услуги за генерирање на евтини врски, кои најчесто се користат за стартување на тони нискоквалитетни линкови, покрај речиси само-управувачки начин). Значи, запомнете дека мора да инвестирате доволно време за да работите правилно, пред да добиете уште една платена врска - дури и од оние 10 најдени веб-сајтови за backlink. Впрочем, брзаат да купат линкови на друго место на интернет е веројатно најопасниот и ризичен преземање некогаш.

Топ 10 веб-страници за врски со кои вреди да се плаќа за врски

 1. Управување со врски - е првото место што ви препорачувам да го посетите. Само затоа што ги користев нивните услуги за градење повратни врски до мојот лажат веб-сајт и го најдов речиси сè лесен, сигурен и безбеден. Управување со врски не се занимава со наддавање, така што секогаш можете да купите добри PageRank линкови за разумна сума. Покрај тоа, дното цена тука започнува со само еден долар.
 1. Пост-Линкови - вториот извор пронајден на мојата листа на врвни 10 backlink сајтови за да се направи сигурен договор. Меѓу најсилните страни на оваа платформа, лесно можете да му се придружите на плаќање на инстант надомест од 49 долари. Пост-линкот се покажа како сигурен начин за брзо стапување во контакт со вистинските издавачи. И има многу рекламни луѓе кои бараат добри договори за купување висококвалитетни линкови. Забележете дека ако вашиот веб-сајт или блог е доволно добар, може да се дејствувате себеси како издавач. Откако ќе добиете нова, квалитетна и добро насочена содржина, се што ви треба е само да го поднесете вашиот сајт. На тој начин, се вклучувате во создавање вистински линкови за вистинските корисници за да заработат пари. Впрочем, сето тоа е за бизнис, нели?

 1. врски dot COM - тоа е трето најпопуларното место за разгледување на купување линкови со. Посебна карактеристика на овој ресурс е тоа што може да ви понуди прилично широка листа на понуди достапни и во силни ПР-страници со највисок домен авторитет и огромно количество на други веб-страници на трети лица или блогови кои вреди да се плаќаат за врски со HQ добро. Што повеќе - линкови dot COM е одлично и докажано место за зграпчување на некои дополнителни вредни врски и подигнување на вашата моментална ранг-листа. Покрај тоа, да се биде познат меѓу најпознатите провајдери на платен линк за веројатно било која веб страница, можете да ја уживате веројатно најлесната процедура за купување меѓу првите 10 веб-сајтови за backlink - слободно да направите успешна исплата со кредитна картичка или едноставно користење на вашата лична PayPal сметка.
 1. Black Hat Links - е алатката Црно-шапка оптимизација која може да ви даде речиси секоја врска што ви треба - со висок ПР, Веб 2. 0 достапна, силна домен возраст и авторитет, како и многу различни социјални сигнали, и уште повеќе. Како што веќе може да се погоди, Black Hat Links е ризичен провајдер кој ги продава линковите во големи пакетни пакети до најтешките смелости, наместо да нуди само еден или неколку платени линкови до поодделни веб-администратори и сопственици на интернет бизнис. Меѓу другите уникатни карактеристики, оваа алатка може да ви даде нешто за сто линкови или две - доставување сосема мерливи резултати на леснотија и правење на сите нив да се набљудуваат само во рок од еден час или така. Крајна линија - обидете се со оваа алатка само ако сте квалификувани во оптимизација и се чувствувате доволно храбри за да го преземете вистинскиот ризик во врска со употребата на Black-Hat оптимизација и други не целосно "правни" трикови и акциони шеми.

 1. Хотот - е уште една добра алатка за градење на линкови рачно. Секако, "Хот" не е најдобрата опција која се наоѓа на листата на врвни 10 backlink сајтови. Но, тоа е исклучително корисно за управување со врската со врски, како и добивање почеток со индексирање на Google. Пробајте го овој софтвер и подобрете ја изведбата на вашиот веб-сајт на скала. Забележете дека, сепак, пред да тргнете напред, осигурајте се дека имате се што е во место. Силно препорачувам да се држите настрана од масивни акции за купување, барем да проверите двојна проверка на секоја врска пред да замине во живо. Работата е толку многу слична на премногу ризично автоматизиран софтвер за градење врски, оваа алатка за рачни алатки исто така може да се покаже подеднакво штетна за вашата веб-страница или блог. За да го спречите овој несреќен исход, препорачувам да се однесувате што е можно поочигледно, особено на почетокот. Уште еднаш - брзаат да потомство како многу навидум добри ПР линкови што е можно е дефинитивно да не се направи нешто. Но, што треба да се направи најдобро? Работата е дека сè што ви треба тука е само за да се избегне постапувањето смело, освен ако не сакате да изгледате сомнително од гледна точка на главните пребарувачи. Никој не сака да биде казнет од Google, нели? Значи, продолжете да работите упорно за само постепено движење - откако ќе забележите дека дел од вашите главни клучни зборови добива особено добар напредок што се движи на врвот на SERP-ите, конечно можете да забрзате и да започнете да купувате повеќе и повеќе линкови - постепено се движите кон вашата конечна ранг цел и упорно следење на вашата моментална ситуација со backlink алатки за анализа.
 1. Fiverr - уште една позната алатка која обезбедува врски за градење на услуги во целосно автоматизиран распоред на системот. Имајте на ум дека, како и секоја друга алатка за генерирање на линкови, Фиверр може да биде опасно место - затоа внимавајте! Само не претерувајте со количината кога ги додавате новите платени врски и направете двојна проверка за да се справите со искусни и најверливи луѓе таму.

 1. Нагоре Работа - е крајно најбезбедно место пронајдено меѓу листата на врвни backlink сајтови. Но сигурноста секогаш ќе ве чини некоја дополнителна готовина, нели? Мислам дека Up Work работи главно со квалификувана хонорарна заедница. Да, нивните ценовни ознаки понекогаш може да бидат непристојни, но услугата се уште е меѓу најразумните за да се направи договор со платените линкови. Со тоа, секогаш ќе знаете што го плаќате.
 1. Луѓе на час - е второ најдобро име во светот на хонорарни. Меѓу нејзините врвни карактеристики, оваа фреквенција заедница може да понуди висок ПР линкови со Дали Следете на сите кои се подготвени да платат за нив. Земајќи ги предвид очекуваните резултати од сите оние врвни 10 backlink сајтови (i. e. , вистинскиот поттик во позициите за рангирање на пребарување за единствена веб-страница или блог), Луѓето на час ја вршат работата на крајот подобро од било кој друг на Интернет. Зошто? Само затоа што оваа фрееленција заедница е доволно квалификувана да обезбеди најмоќни линкови некогаш, треба да признаам. Постојат илјадници навистина паметни хонорарни преведувачи кои ги пренасочуваат таму за да ви дадат врвни врвни линкови со ПР со следење од многу различни извори со многу висок авторитет и PageRank, како што се HuffPost, IBM, The Next Web и многу други имиња од светските гиганти добро познати од повеќето од нас.

 1. Купи висококвалитетни линкови dot COM - е познат по тоа што е најсоодветно место за гледање на вашиот веб-сајт или блог качување на врвот на SERPs на Google - како ракета. Нивниот врвен тим на SEOs и веб-администратори кои играат повеќе од 15 години во индустријата, можат да понудат навистина импресивен ранг промоција со Do Follow линкови продадени во најголемиот дел.
 1. линкови ракета - не е само меѓу првите 10 backlink сајтови, но оптимизација за услуги на меѓународно ниво. Нудејќи разумна разновидност на платени пакети, почнувајќи од 59 до околу сто долари, Backlinks Rocket може да ви помогне со најреткиот договор - нудејќи бесплатни врски со EDU за продажба. Некои луѓе веруваат дека една единствена образовна врска е далеку подобра од 100 нормални.
 1. Линк тркала Про - е дополнителна опција, која не може да се вклопи во мојата листа на врвот 10 backlink сајтови. Се разбира, тоа место е потенцијално опасно, бидејќи укажува на добивање на големи количини на линкови базирани главно на размената на врски и некои други нецелосни сигурносни договори. Како и да е, нудејќи ги највредните образовни, па дури и владините линкови, Link Wheel Pro изгледа доста привлечна за коцкање, нели? Впрочем, голема игра секогаш значи преземање големи ризици. Сепак, сè уште зависи само од вас да одлучите Source .
December 22, 2017