Back to Question Center
0

Можете ли да ми кажете како да направите линкови во 2016 со Web 2. 0 врски за поврзување?

1 answers:

Пред било што друго, ајде да се соочиме со тоа - Web 2. 0 врските за поврзување се уште работат! Значи, ако сакате да дознаете како да изградите линкови во 2016 година, земајќи ја вистинската предност од најдобрите Веб 2. 0 поврзување практики, ајде да погледнеме преку краток водич подолу. Нашата цел е да ги засилиме рангирањата на вашиот веб-сајт или блог - без да го повредиме просечното корисничко искуство на корисниците кои живеат во живо. И, се разбира, сакате да имате се што е во ред за да не се сомневате дека користите неприфатливи тактики или шеми. На тој начин, потенцијално може да се обидете да ги прекршите главните упатства за веб-администратори, а со тоа и да заработите сериозна казна за рангирање. Затоа ќе ви покажам како да направите линкови во 2016 година најдобар и најбезбеден начин, а не да се сруши со Google.

Имајте на ум, сепак, дека за да имаат корист од градење на Веб 2. 0 линкови треба да се кандидира во добро избалансиран целокупната оптимизација стратегија. И тоа ќе ви треба да инвестирате многу време и напор во создавањето само прилично работни линкови кои можат да ја понудат вистинската вредност за вашите посетители на страницата. Инаку, вашата веб-страница ќе подигне црвено знаме со Google, а тоа секогаш завршува со ранг-казна - порано или подоцна. Затоа секогаш мора да се управуваш од оние многу веб-сајтови кои ветуваат различни пакети што се продаваат во најголемиот дел, или дури и огромни групи на платени HQ линкови - со нивните медиуми, тврдејќи дека сите нивни линкови се само од најавторитетните и врвни ПР веб-страници и блогови.

Тоа е само мојот фер збор за предупредување за да го земате здраво за готово - брзање за брз договор значи дека вие не само што ги отфрлате тешко заработените пари, туку направите сè што е тешко предвидливо и најверојатно ќе му наштети, наместо отколку добро. Значи, да се вратиме на поентата - создавање на Веб 2. 0 линкови кои всушност се способни да ги испорачаат најдобрите најдобри резултати во оптимизација. Подолу е дадена листа на главните точки за вас за да разберете како да направите линкови во 2016 година - вистинскиот начин.

Воспостави онлајн присуство

Поставување на вистинска основа за активно и долготрајно социјално присуство на вашата главна бизнис веб-страница или блог. Вашиот прв чекор овде е да ги комплетирате вашите профили на главната Веб 2. 0 социјални сајтови релевантни за вашиот лажат или општа тема дискусија. Значи, ќе сфатам како да создадам линкови во 2016 година од самиот почеток - да започнеме со комплетирање на вашите профили на следните социјални точки:

  • да ја пополните вашата лична страница во Google My Business;
  • креирајте своја страница на Yelp;
  • заврши социјални сметки на Твитер, Фејсбук, Скопје;
  • продолжи со завршување на Алекса страница линк потврда;
  • посетете TripAdvisor (мора да направите ако работите со B2B, или вашиот бизнис има компонента од цигла и малтер).

Идентификувајте го името на брендот

Откако сите социјални сметки и профилни страници се поставени, време е да ги вклучите линковите назад кон вашата главна страница во секој. Со тоа, не заборавајте да ги зацврстите вашите новосоздадените линкови до вистинскиот текст за клучни зборови. Забелешка: да имате звук блог или добро структурирани страници за поддршка со прашања и одговори (како Quora). Тоа функционира како по ѓаволите!

Креирај страници на заедницата

Конечно, се што треба да направите е целосно да се воздржите од светот на оптимизација и да работат добро на квалитетна содржина која им дава вредност на корисниците. За да направите сè да изгледа природно, треба да се концентрирате на следново:

  • објавувате возбудлива содржина за да ја поврзете повремено;
  • изградба на повеќе од пет линкови неделно;
  • објавување промотивни мислења на блогерите на Tumblr, страници за навивачи на Фејсбук, блогови на WordPress, сметки на Instagram и видео канали на YouTube Source .

December 22, 2017