Back to Question Center
0

Подобрете ја вашата рангови на Google со Твитер со следење на Семалт совети

1 answers:

Твитер е еден од главните извори кога станува збор за промоција на вашиот веб-сајт на интернет. Различни луѓе едноставно го користат овој сајт на социјалните медиуми за да чуруват и не го знаат неговото значење. Твојата профил на Твитер може да го добие вашиот веб-сајт многу сообраќај и квалитет ставови, па мора да се поврзете со релевантни соработници и индустријата врсници што е можно побрзо - no deposit bonus coupon codes. Ник Чајковски, Селталт Виш менаџер за успех на купувачи, вели дека е важно да споделувате се повеќе и повеќе ангажирани линкови и содржини на вашата Твитер сметка. Во исто време, треба да напишете повеќе статии на својата веб-страница и да започнете разговори, да одговорите на прашањата и прашањата, да разговарате со вашите клиенти за вашиот бренд и да комуницирате со пријателите на Твитер за да ја проширите вашата мрежа.

Тоа е безбедно да се каже дека Твитер е еден од најдобрите социјални медиуми сајтови кога станува збор за промоција на бренд. Редовните разговори на социјалните медиуми се задолжителни, бидејќи оваа социјална платформа работи само ако ја користите социјално, а не за лични прашања. Згора на тоа, Твитер може да ти користи само ако си чуруеш и ретвити за твојот бренд, разговараш со други, и ќе ги следи релевантните луѓе.

Користете ги Твитер алатките за промоција на бренд

Не постојат сигурни алатки за следење и неуспех, но можете рачно да го користите Твитер за да се вклучите повеќе луѓе. Меѓутоа, некои од алатките може да се потпрете на Twtpoll и Paywithatweet. Не можеме да го игнорираме фактот дека многу луѓе ги користат овие алатки и слични програми за да им додадат вредност на своите следбеници..Вие исто така може да го зголеми вашиот ранг на Google користејќи ги овие алатки базирани на Твитер или нешто слично.

Поврзете се со луѓе на други социјални сајтови

Друг начин да добиете се повеќе и повеќе Твитер следбеници е преку поврзување со луѓе на други веб-сајтови на социјалните медиуми и поканувајќи ги да ве следат на Твитер. Верувај ми, тоа е еден од најлесните и неверојатни начини да стапите во контакт со голем број луѓе. Треба да дискутирате за различни работи со нив и да ги поканите да ги споделат своите мисли со вас на LinkedIn, Foursquare, FriendFeed, Facebook и Quora. На тој начин можете да бидете сигурни дека ќе добиете многу Твитер следбеници, и тоа е лесен начин да ги направите луѓето среќни и да го промовирате вашиот бренд онлајн. Откако вашиот бренд е целосно развиен, вашиот сајт автоматски ќе добие многу погледи и подобрено рангирање во Google.

Стартувај Твитер натпревари

Мора да работите со Твитер натпревари за да ги вклучите луѓето. Твитнете редовно и стартувајте голем број квизови за да се ангажирате се повеќе и повеќе луѓе. Тоа е обид за оптимизација за потенцијално подобрување на рангирањето на вашиот сајт и во социјалните медиуми и резултатите од пребарувањето . Вие не треба да чувствувате двоумење да потрошите малку пари за тоа. Очигледно, тоа е бизнис тактика и може да бара пари, време и напори. Земајќи предвид дека резултатите и резултатите се секогаш одлични, мора да ги иницирате натпреварите од Твитер што е можно порано. Сето ова ќе гарантира дека вашиот сајт е рангиран подобро од Google и можете да добиете многу клиенти кои би можеле да бидат заинтересирани за вашите производи и услуги.

November 29, 2017