Back to Question Center
0

Семалт акции 10 лесни хитови да ги зајакнат оптимизација

1 answers:

Кога станува збор за зборува за онлајн видливост и оптимизација на пребарувачот , една од најчестите работи што ни доаѓаат е како да ги оптимизирате страниците и да ги користите мета описи, како и клучни зборови во нашата содржина . Постојат различни стратегии и методи за кои треба да се грижите, без оглед на тоа што го правите на-страницата SEO или off-страница оптимизација. Интернетот е огромен пејзаж со трилиони веб-страници, така што можете да го носите вашиот бренд во резултатите од пребарувањето само ако знаете како да ја насочите вистинската публика.

Еве неколку брзи хитови од Џејсон Адлер, менаџер за успех на клиентите на Semalt , за да се подобри оптимизација во голема мера.

№1 Оптимизирајте ги вашите локални огласи

Првото нешто што треба да направите е да ги оптимизирате локалните огласи - bvc coils for sale. Доследноста е многу важна во World Wide Web, и можеби е тешко луѓето да поминат многу време на вашата веб-страница. Затоа треба да ги привлечете кон директни и неверојатни договори. Локален оглас се состои од телефонски број, адреса, адреса за е-пошта и други такви информации. Со обезбедување на тоа на вашите клиенти, можете да бидете сигурни дека тие се во безбедни раце и сте подготвени сериозно да ги превземат своите наредби.

№2 Управување со вашата репутација

Многу е важно да управувате со вашата онлајн репутација. За ова, треба да се фокусирате на добивање на многу позитивни критики, добри повратни информации и рејтинзи на интернет и критики кои зборуваат за себе за вашиот легитимитет и сигурност. Ова ќе им даде на пребарувачите идеја за тоа како сигурен и фокусиран сте во врска со вашиот бизнис.

№3 Постојано освежување на вашата листа на клучни зборови

Мора редовно да ја освежувате вашата листа на клучни зборови. Ако креирате многу статии секојдневно, ќе треба да бидете сигурни дека нема да се повторат клучни зборови..Како алтернатива, можете да поставите време од седмицата и да направите листа на клучни зборови, кои сакате да наведете во наредните денови.

№4 Не резервира оптимизација за Вашата Корпоративна Мапа

Различни компании резерва оптимизација за нивните корпоративни сајтови. Ако го правите истото, дозволете ми да ви кажам дека правите голема грешка. Наместо тоа, понекогаш треба да поминете на наслови на вашите страници, описи, квалитетна содржина и слики.

№5 Креирај содржина за квалитет

Не можеме да го занемариме значењето на квалитетни статии и правилната употреба на клучни зборови во нив. Вие не треба да објавувате многу статии со низок квалитет секој ден. Наместо тоа, треба да се фокусирате на објавување квалитетни работи и постојано да ја одржувате видливоста на вашата веб-страница.

№6 Поврзете ги своите сајтови заедно

Ако имате повеќе веб-сајтови, би било прекрасно да ги поврзете заедно. Тоа е една од најдобрите оптимизација техники, и многу експерти го препорачуваат на своите клиенти.

№7 Користете ги Вашите зборови

Кога креирате врски, мора да ги користите вашите сопствени зборови и да престанете да се потпирате на зборовите на други сајтови. Секогаш треба да користите сидро текстови и дајте линкови до вашите различни статии за да се ангажираат се повеќе и повеќе корисници.

№8 Не го занемарувајте вашиот канал на YouTube

Ако сакате да се добие добар ранг во резултатите од пребарувањето, никогаш не треба да го занемарите вашиот канал на YouTube и да го поврзете со вашата веб-страница. Додајте квалитетни видеа на овој канал и Google може да ги додели бонус поени на вашиот сајт и одличен ранг. Вградување на вашиот видео директно во вашите статии за да привлече многу луѓе.

№9 Чувајте ги вашите социјални заедници зуењето

Еден од најлесните начини да се постигне успех на интернет е социјалните заедници зуењето. Треба редовно да ги користите Фејсбук, Твитер, Скопје и Google+, кои се најдобрите сајтовите за социјално вмрежување.

№10 Мобилен е клуч во 2017

Точно е дека мобилни-пријателски сајтови, најверојатно, ќе ангажираат повеќе посетители. Направете го вашиот сајт одговорен и Google пријателски за да постигне одлични резултати. Google дава подобар ранг на сајтовите што можат да се видат на сите видови уреди на подобар начин.

November 29, 2017