Back to Question Center
0

Семалт Експерт Акции Скриени Фејсбук И Твитер Трикови Секој SEO шампион треба да научат

1 answers:

Продавачот на социјални медиуми има многу предизвици со кои се соочува секојдневно. Што е уште покомплицирано е како тој ги следи тренд-темите и ги спроведува најдобрите стратегии за зголемување на бројот на прегледи, акции, сака и коментари на веб-страница.

Иако продавачите на социјални медиуми ги знаат сите видови на трикови и совети поврзани со Фејсбук и Твитер, но следните од нив, Оливер Кинг, Менаџер за успех на клиентите на Semalt , никогаш не биле откриени на интернет. 8)

Facebook: Save Link

Дали знаете дека Фејсбук има зачувана врска која останува скриена цело време? За да се зголеми квалитетот на вашата содржина и да се ангажира се повеќе и повеќе посетители на оваа социјална мрежа, мора да ја активирате таа опција. Ќе ви помогне да ја оптимизирате страницата и да останете закопани во делот за мени.

Твитер: Зачувај по омилени

Постојат многу начини да се curate вашиот твитови, и можете да проверите совети за социјалните медиуми за да дознаете повеќе за тоа. На Твитер, оваа опција ви овозможува да ја изградите вашата публика и може да добиете на вашиот веб-сајт многу ставови. Бидете сигурни дека сте му ја одбрале вашата покриена слика мудро, и тоа е во согласност со стандардите на Твитер.

Фејсбук: Измени Слики на мобилен

Тоа е една од работите што многу од вас ги игнорираат речиси секојдневно. На Фејсбук има подоцнежен број опции кои ви помагаат да ги уредувате фотографиите, без разлика дали користите личен компјутер или мобилен уред.Може да не сте слушнале за оваа опција.Очигледно, таа останува скриена во делот Мени, и повеќето од нас не се свесни за тоа како да ја активирате и да ја користите оваа опција.Но, откако ќе бидете целосно активирани, можете да уредувате голем број фотографии, да ги споделите на социјалните медиуми и да зачувате во фолдерот на вашиот мобилен уред во рок од неколку секунди.

Твитер: Дознајте кој ве следел

Ако сте tweeting за вашиот бизнис, важно е да знаете кој ве објавил на Твитер и зошто. Факт е дека повеќето луѓе не знаат како да го направат тоа можно, но можете да одите на Твитер Аналитика за да знаете сè за тоа. Со тоа што ќе дознаете кој одлучи да не слуша повеќе од вас, може да добиете идеја за тоа каков тип на луѓе ви се допаѓа и зошто. Сето ова на крајот ќе ви помогне да ги оцените и подобрите Вашите сегашни стратегии. Потоа можете да ги усогласите тие стратегии според барањата на вашите следбеници и соодветно да ги прилагодите вашите поставувања на Твитер.

Фејсбук: Следете без пријателство

Дали знаете кој те следи на Фејсбук? Искрено кажано, многумина од нас дури и не знаат кои се нивните следбеници. Со оваа функција, која останува скриена во Фејсбук, можете да ги видите профилите на луѓе кои ги следеа вашите мислења секој ден. Тоа ќе ви даде идеја за тоа кој е тука за вашето подобрување и кој може да создаде проблеми за вас.

Твитер: неми функција

Функцијата за немирање на Твитер е она што треба да обрнете внимание. Тоа е местото каде што можете да најдете кои видови на функции и опции може да се пригуши и што треба да се неразвиени. Сето ова може да го зголеми кредибилитетот на вашиот сајт преку интернет, а вашите следбеници ќе останат ангажирани неколку недели по неколку недели.

November 29, 2017
Семалт Експерт Акции Скриени Фејсбук И Твитер Трикови Секој SEO шампион треба да научат
Reply