Back to Question Center
0

Семалт експерт ги открива Фејсбук и Твитер за SMO и SMM

1 answers:

Дали имате идеја за тоа како да добиете голем број погледи од Твитер и од Фејсбук? Не би било погрешно да се каже дека Фејсбук и Твитер се две од најнапредните мрежи на социјални медиуми кои обезбедуваат одлични можности за ангажирање ако ги користите мудро и ги оптимизирате нивните основни карактеристики. За пазарот на социјални медиуми, тоа не е тешка работа, но за новодојденците, можеби нема да може да се добијат посакуваните резултати, бидејќи не се свесни за напредните методологии. Мора да ги преиспитате правилата и регулативите на Фејсбук и Твитер и да анализирате како можете секојдневно да креирате ангажирање содржини - onde comprar oculus da ray ban.

Френк Абањале, еден од водечките експерти од Semalt Digital Services, во статијата сподели неколку совети за да стекнете доволно искуство.

Пост-поврзани со видеа

Првото нешто што треба да се има на ум е дека ќе ја објавите предметната содржина и видеа на Фејсбук и Твитер. Важно е да се набљудува што вашите следбеници сакаат да читаат и да гледаат и да управуваат со вашите социјални медиуми соодветно. Повеќето луѓе не знаат дека создавањето на органски сообраќај од Твитер и Фејсбук е многу лесно. Вие не треба да објавувате стотици до илјадници работи секој ден. Само едно нешто на час со ангажирање на видео клипови и кратки клипови би ја направиле работата за вас..

Сподели Цитат Слики

Ако не можете да ги најдете соодветните видеа, можете да споделувате цитати и фотографии на веб-страниците на социјалните медиуми. Луѓето сакаат инспирации цитати кои го задржуваат нивното ментално ниво стабилно и создаваат позитивност во нивната личност. Можете да им помогнете да се ослободите од сите проблеми и емоции со споделување фотографии на цитати на секои половина час. Тоа ќе ви донесе квалитетни резултати и може да ја зголеми вашата интеракција, како и бројот на ставови на вашиот веб-сајт во голема мера.

Наведете ги вашите органски пораки

Ако Фејсбук ги ограничи своите мислења на неколку луѓе, тогаш најдобрата опција е да ги насочи своите органски мислења преку реклами на Фејсбук. Со тоа можете да ги објавите своите постови и веб-страници се повеќе и повеќе изложени на интернет и да креирате свест меѓу другите во врска со вашиот бренд. Не само Фејсбук, туку и Твитер е добар начин да го зголемите досегот на интернет. Можете да ги користите нивните реклами кои нема да ве чини многу, но може да ви дадат многу добри резултати.

Земи Креативни со тренд теми

Како Фејсбук и Твитер поблиску до реалното време кога станува збор за трендови и озборувања, можете да добиете креативни теми со тенденции за зголемување на навивачите на социјалните медиуми. Ви препорачуваме повеќе и повеќе да споделувате новинарски написи и трендовски мислења. Ова ќе им даде на вашиот сајт и социјалните медиуми профили повеќе изложеност од другите, и вашите шанси за добивање на многу фанови на крајот ќе се зголеми.

креирање и споделување на курирани листи

Курирани листи се добро создадени и споделени на Твитер и Фејсбук. Овие веб-сајтови на социјалните медиуми ги филтрираат резултатите од пребарувањето и им овозможуваат на нивните корисници да имаат некои курирани и информативни содржини. Ако креирате такви постови и содржина во голем број, може да добиете многу фанови и следбеници во рок од неколку недели.

November 29, 2017