Back to Question Center
0

Семалт ги открива Твитерските трикови за тебе за да го надмине бизнисот

1 answers:

Од Божиќ и Црн петок рекламирање на Фејсбук и Твитер за ангажирање љубители на уметноста на Tumblr и Instagram, постојат различни стратегии и техники за добивање успех онлајн како бизнисмен. Ако сте користеле Фејсбук и сакате да пробате Твитер, тука споделивме неколку возбудливи совети за да започнете.

Првото нешто што треба да направите е да креирате професионален профил на Твитер и да го комплетирате вашето био. Добивањето љубители на социјалните медиуми не е лесно, така што ќе треба да работите навистина напорно. Се вели дека треба правилно да ги планирате работите, особено кога сте нови на Твитер и не знаете сè за тоа. На почетокот, ќе ви треба време да се ангажирате се повеќе и повеќе луѓе.

Френк Abagnale, менаџер за успех на клиентите на Semalt , вели дека користењето на Твитер е многу подобро и полесно отколку користење на Instagram и Facebook. Вие само треба да ги поттикнете луѓето да ве следат и ова може да се направи ако правилно ги планирате работите и да ги ангажирате луѓето преку споделување на квалитетни содржини и одлични работи.

Работа со Алгоритмот на Твитер

Повеќето луѓе не го знаат значењето на алгоритмот на Твитер и не знаат дека работењето со него може да го зголеми нивниот број на следбеници. Дигиталните продавачи и менаџерите на социјалните медиуми знаат дека работењето со алгоритмот на Твитер е важно за брендовите и сопствениците на веб-страниците..Треба да внимавате на тоа и треба да бидете запознаени со тоа кои видови на подеми и падови се случуваат.

Користете Твитер Видеа

Користењето на Твитер видеа може да ви даде многу следбеници, акции и сака во скоро време. Социјалните медиуми видео маркетинг е еден од најдобрите начини за проширување на вашиот бизнис, и ова е нагласено во многу статии. Покрај Твитер, можете да се одлучите за Snapchat, YouTube и Instagram видеа за да го зголемите бројот на следбеници. Целокупниот изглед на профилите на социјалните медиуми треба да биде доста импресивен и ангажиран.

почесто

Колку твитови ги споделувате дневно? Па, идејата е дека треба да го користите Твитер секој ден и да ги задржите вашите следбеници ангажирани на еден или на друг начин. Испрати твитови на секои десет минути ќе му дозволи на светот да знае дека сте онлајн и е подготвен да ги импресионира вашите фанови. Ова на крајот ќе го зголеми бројот на следбеници, а вашите корисници ќе бидат повеќе ангажирани во вашите твитови.

Пробајте нешто поинакво и ново

Од суштинско значење е да пробате нешто поинакво, ново и повеќе ангажирано од она што другите веќе го прават. Поминаа деновите кога луѓето постојано и одново ги споделија истите работи. Овие денови, луѓето се привлечени кон профили кои имаат ангажирање профил слики и прекрасен содржина. Затоа треба да пробате различни работи и да експериментирате со прекрасни содржини за да добиете многу следбеници на Твитер. Овој процес може да звучи комплицирано, но тоа е единствениот начин да се обезбеди вашиот опстанок на интернет. Значи, ако сте сериозни во врска со добивањето видливост преку интернет, мора да ангажирате луѓе со одлични и уникатни твитови, како и статии. Значи, какво е твоето мислење за тоа? Не заборавајте да ги споделите мислите во полето за коментари подолу.

November 29, 2017
Семалт ги открива Твитерските трикови за тебе за да го надмине бизнисот
Reply