Back to Question Center
0

Семалт: Упатство за основно упатство за поставување на инстант статии на Фејсбук за Приклучокот за WordPress

1 answers:

Во 2015 година беше објавен преглед на инстант статии. Пред неколку месеци тие беа ослободени на глобално ниво на Фејсбук. Според експертите за пребарување Engine Optimization, инстантните написи целосно зависат од приклучоците на WordPress. Овие инстант статии се создадени на таков начин што вашите целосни мислења се во супер-оптимизирани верзии. Приклучокот WordPress е дизајниран на таков начин што инстантните написи се вчитуваат до десет пати побрзо на мобилните уреди - ubiquiti nanostation m5 reset.

Овој водич, дефиниран од Џек Милер, Виш менаџер за успех на клиентите на Semalt , ќе им помогне на почетниците и почетниците со нетрпение да активираат свој WordPress додаток.

Инстант статии имаат брзина од 0-300ms што вашиот читател ќе го сака. Преку WordPress приклучок, инстант статии вчитаат соблечена, минималистичка верзија на вашиот сајт. Ова е за да се постигне голема брзина. Така тие не се вчита вашиот целосен сајт. Тоа е поради оваа причина дека инстант статии преку WordPress додатоци не може да биде за секого.

Онлајн бизниси целосно зависи од пребарувач Оптимизација за подобрување на видливоста и зголемување на ангажманот на корисникот. Дали сте сопственик на вебсајт или маркетинг консултант кој работи на подобрување на видливоста на вашиот бизнис на социјални медиумски платформи како Фејсбук? Инстант статии се крајниот шут да се земе. Дизајнирањето на вашите статии може да ви заштеди вистински сообраќај, зголемен ангажман и линкови. Најдоброто нешто за користење на инстант статии на Фејсбук е аспект на компатибилност. Освен што им дава можност на клиентите да работат со реклами, Instant Articles исто така се компатибилни со програмите на Google Analytics..

Преземањето на Фејсбук на инстант статии

Според објавувањето објавено во "Фејсбук инкорпорација", Instant Articles не се директно промовирани на Фејсбук платформата. Сепак, написите се промовираат и генерираат индиректно, бидејќи тие доведуваат до зголемени линкови, акции и генериран сообраќај. Како онлајн бизнис лице, дефинитивно ќе се одлучите за користење на Фејсбук инстант статии за WordPress.

Добрите и лошите страни на Фејсбук Инстант членовите за WordPress

Инстант членови преку WordPress приклучување повлекува многу предности од недостатоците. Овие статии се компатибилни со Google Analytics, клучна причина што им овозможува на сопствениците на веб-страниците да го исклучат лажниот сообраќај. Инстант членовите преку WordPress додаток е мобилен пријателски , со што им овозможува на корисниците лесно да кликнат и да ги споделат линковите лесно.

Сепак, овие статии не даваат успешни резултати со кориснички полиња и кратки кодови. Инстант членовите преку WordPress приклучоците се најдобриот застрелан за издавачите со цел да удираат голем број публики.

Совети за тоа како да додадете Фејсбук инстант статии на WordPress сајтови

  • Преземете и инсталирајте Instant Articles за WordPress приклучокот на вашиот веб-сајт. За да го инсталирате додатокот на WordPress, проверете на контролната табла на вашиот веб-сајт и конфигурирајте ги вашите поставувања.
  • Генерирање и пополнување на вашиот "App ID" на вашиот веб-сајт со избирање на иконата "Додај нова страница".
  • Пополнете ја вашата омилена е-пошта под категорија "Апликации за страници".
  • Внесете го доменот на вашиот веб-сајт под делот 'Кажете ни за вашиот веб-сајт'
  • Кликнете на копчето "Следно" и прескокнете ја остатокот од постапката. Во горниот десен агол, одберете и допрете ја иконата "Прескокни брзо започнување" за да започнете.
  • Отворете го вашиот WordPress додаток за поставување и залепете ги вредностите копирани од контролната табла на вашата веб-страница.
  • Активирајте го WP-приклучокот и завршете го процесот.

Подигнување на ангажирањето на корисниците и генерирање на вистински вид на податоци за вашето онлајн бизнис е неопходен предуслов. Фејсбук е една од највисоко оценетите платформи кои ја подобруваат видливоста на содржината и зголемувањето на акциите и врските со B2B и B2C бизнисите. Горенаведените дискусии ќе им помогнат на почетниците и почетниците со нетрпение да активираат нивниот WordPress приклучок.

November 29, 2017