Back to Question Center
0

Semalt - Воин форум во денешниот Интернет маркетинг

1 answers:

Постојат бројни сајтови и форуми на социјалните медиуми за да добиете информации за интернет-маркетингот, но најпопуларното место е Warrior Forum, исто така познат како WF. Како интернет или продавач на социјални медиуми, треба да обрнете внимание на она што се случува околу и како да се искористи од вашиот онлајн бизнис на подобар начин. Тоа е безбедно да се каже дека Воинот форум е корисна платформа која ви помага да знаете сè за онлајн компании.

Тешко е да не се спомене дека воинот Форум има свои предности и недостатоци. Најдобро е тоа што овој форум останува активен цело време и има одговори на речиси сите прашања поврзани со маркетингот.

Следете ги советите подолу од Игор Гаманенко, врвен специјалист на Семалт , за да добиете легитимни одговори на вашите прашања.

1. Воената просторија

Воената соба е платена секција на овој форум и ни дава корисни информации за несаканите производи. Овде интелигентните лица и интернет-пазарот се ракуваат и разговараат за нивните секојдневни проекти, но не е можно да се придружите во овој дел додека не ја платите членарината.

2. Придружуван од познати бизнисмени

Легитимните луѓе што ги делеа во овој дел се Ренд Фишкин (Моз), Патрик Секстон (Нахр бот), Пат Флин (Паметни пасивни приходи), Брајан Кларк (CopyBlogger) и Јаро Старак (Патување на претприемачи).

Проблеми на Форумот Воин

Главните проблеми со оваа платформа се опишани подолу.

1. Скршени англиски записи

Порната англиски пост е еден од главните проблеми со Форумот Воин. Забележав дека многу корисници на оваа платформа дури и не знаат како да пишуваат англиски јазик. нивните правописни грешки и молат за помош од англискиот јазик.

2. Истите прашања повторно и повторно

Друг проблем со оваа платформа е тоа што истите прашања се повторуваат речиси секојдневно. Форумот Воин создава хаос за нови и постојни корисници, бидејќи новинарите прашуваат слични работи како што се "како да се рангира веб-страница", "дали овој производ работи добро" и така натаму.

3. Слободното членство

Повеќето информации во овој форум се достапни за бесплатно членство, што значи дека не треба да плаќате ништо за да дознаете повеќе за техниките на работа на интернет. Нејзината бесплатна верзија покрива низа теми како што се онлајн маркетинг, офлајн маркетинг, е-трговија веб-страници, оптимизација, е-мејл маркетинг, социјални медиуми маркетинг и други слични теми. На проценка, постојат повеќе од триесет различни делови каде што се разгледуваат многу теми секој ден.

4. Гуру Ванбабес

Во слични вени на поставување на прашања, најдов некои гуру wannabes каде што луѓето сакаат да го лажат пред тие всушност започнуваат нивните бизниси на интернет. Оваа информација може да биде корисна за поединци кои сакаат малку инспирација или сакаат да ги натоплат нивните прсти во светот на социјалните медиуми.

5. Воин Прашај ме ништо

Овој нов дел има многу интересни мислења и дебати за дискусија. Овде можете да ги поставите прашањата поврзани со маркетингот и да го подобрите вашиот бизнис на интернет. За нов онлајн продажби, во овој дел од Форумот Воин има многу совети, вежби и статии за да се добие корист. Можете да земете совети од експерти за тоа како да се биде успешен бизнисмен во рок од неколку месеци. Постапувајќи по нивниот совет, можете да го издвоите патот и лесно да го развиете бизнисот.

Завршни мисли

Со богатството на совети, трикови и корисни информации, Воинот форум е идеален за оние кои активно бараат упатства за социјалните медиуми и онлајн маркетинг Source . Дури и ако немате веб-страница, можете да се приклучите на оваа платформа за да дознаете многу од искуствата на вашите постари

November 29, 2017