Back to Question Center
0

Зголемување на бројот на следбеници и подобрување на ангажманот со овие Твитер совети од Семалт

1 answers:

Френк Abagnale, Семалт Менаџер за успех на клиентите, се наведува дека главните причини за големина на Твитер се:

  • Ангажирање со други и обезбедување на вистинска вредност
  • Преземање на пристап кој личи на оној што би го прифатил во реална ситуација
  • Нема спам
  • Негувањето значајни односи

Овие основни идеи се колосоко корисни во обезбедувањето Твитер работа за вас.

1. По други за возврат

Редовно го усвоив советот на Твитер дека поединецот треба да ги следи сите што го следат него или неа. Открив мала опција која се чини дека одлично функционира за мене: Опцијата наведува дека треба да се следат сметки кои се од интерес.

2. Виталниот пристап да се следат поединци на Твитер

Во случај да треба да промовирате потфат користејќи Твитер, треба да ги имате предвид следните три работи за да ја реализирате оваа идеја: пораката, ангажманот, како и дофатот - text logo editor free.

3..Споделување повик-акција

По некое време, поединецот може да има шанса да комуницира со луѓето и да разговара со вашата заедница за некои одлични работи што се случуваат на вашата веб-страница. Вие не треба да бидете срамежливи со маркетинг.

Ако не сте инспирирани од одредена содржина на дадена сметка на Твитер, немате никаква причина да ги следите назад. На шанса дека читателите имаат интерес во вашиот пост, тие ќе продолжат по вас и наскоро ќе се претворат во редовни читатели.

4. Малопродажба на вашиот производ и содржина преку веб-базирани мрежни платформи

Содржината промовирање е директно поврзана со нудење на некои поттик за вашите следбеници и интеракција преку одлична содржина. Ако објавувањето на вашиот сајт се состои од уникатна содржина, не двоумете се да внесете копче за повик за акција.

5. Влијателни

Иако поголемиот дел од социјалните медиуми ќе ве научат да комуницирате со influencers со цел да се постигне поголем кредибилитет, а исто така и следбеници, во пракса, тоа е многу комплицирана задача! Влијателни се неверојатно зафатени почесто отколку не и најверојатно одговараат на стотици твитови на дневна основа.

6. Заборавете на вашата временска линија

Во случај да го користите Твитер како прилагодена онлајн платформа, ќе треба да се осигурате дека вашата временска рамка е бесплодна и чиста. Ако треба да добиете огромен број следбеници на Твитер, ќе треба да започнете со следење на огромен број на поединци и вашата временска рамка значително ќе се зголеми.

November 29, 2017